İlham

Daha Güvenli Yollar İçin Tasarlandı: Tekerlekli Bariyer Sistemi

Koreli bir şirket, korkulukların sert etkilerini azaltmak için bir ürün geliştirdi ve hayat kurtaracaklarına inanıyorlar. Bir trafik kazasında her yıl yaklaşık 1.25 milyon kişi ölüyor.

Araçların yolun dışına çıkmasını önlemek için, genellikle korkuluklar olarak bilinen güçlü metal çubuklar yol kenarında yerleştirilmekte.

Ulusal Karayolu İdaresi’ne göre, korkuluk, bir aracın karayoluna geri sapmasını, aracı tamamen duracak şekilde yavaşlatmaya veya koridorun ötesine geçmesine izin verecek şekilde kullanılabilir.

Ancak, korkuluklar sürücülerin kendilerini bulabilecekleri durumlara karşı tamamen koruma sağlayamıyor. Aracın boyutu ve hızı koridorun performansını etkileyebiliyor.

 

Çelik plakalardan oluşan tipik korkuluklar sürücünün emniyetini garanti etmez. Daha yumuşak korkuluk sürücüler şoka maruz kalmaz ve sürücülerin hayatlarını kurtarmak için fırsatlar sunar.

Kazaların sayısını en aza indirgemek için ETI adlı bir şirket (Trafik İnovasyonunda Evrim) “Tekerlekli Engelleme Sistemi”ni tasarladı.

Rulo korkuluk – nasıl çalışır?

  • İlham

    Daha Güvenli Yollar İçin Tasarlandı: Tekerlekli Bariyer Sistemi

    Koreli bir şirket, korkulukların sert etkilerini azaltmak için bir ürün geliştirdi ve hayat kurtaracaklarına inanıyorlar. Bir trafik kazasında her yıl yaklaşık ...
İlginizi çekebilecek diğer yazılar
Daha Fazlası Doğucan Güler
Daha fazla yükleyin İlham

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlginizi Çekebilir

Pixar Takımı Khan Akademi ile Hikaye Anlatma Sanatı Üzerinde Ücretsiz Kurs Verecek

Toy Story, WALL-E ve Finding Nemo gibi filmlerin ...

Hakkımda


Görsel İletişim Tasarımcı, Amatör Android ve iOS Geliştirici

Send this to friend