Genel

Microsoft Robotics Studio Artık Yayında. Peki Ne?

Microsoft Robotics Studio Artık Yayında. Peki Ne?

MSRS, akademik, hobi amaçlı ve ticari geliştiricilerin çok çeşitli donanım platformlarında kolay bir şekilde robotik tabanlı uygulamalar geliştirmeleri için Windows tabanlı geliştirme ortamıdır.

Microsoft Surface 2.0’ın SDK’i çıktığında haber yapıp yapmamak arasında kararsız kalmıştım. Aynı duyguyu şimdi de yaşıyorum. Robot uygulaması yapacak insan var mı? Bilmiyorum. Yine de haber yapacağım çünkü işin içinde .NET Framework var. Yani bir gün merak eden olursa, C# ile robot uygulama yazabilir. Çünkü hobi için yapılabileceğini düşünüyorum (istiyorum da).

NOT : Robotics hakkında hiç bilgim yok. Microsoft’un Robotics Developer Studio 4 Beta ile ilgili verdiği maddeleri yazacağım. Bir de bağlantı paylaşacağım. Hepsi bu.

Bakalım Microsoft Robotics Developer Studio 4 Beta’da ne gibi yenilikler var.

1 – Microsoft Robotics Developer Studio 4 Beta (RDS4) ile Kinect tabanlı robot geliştirmek için fiziksel donanıma ihtiyaç yoktur.

2 – RDS4 Beta .NET Framework 4, XNA Game Studio 4 ve son olarak Visual Studio 2010 destekliyor.

3 – Microsoft’un, RDS4 beta ile çalışmak isteyen kişilere standart tabanlı Kinect donanım tasarımı ile ilgili sunmuş olduğu pdf dosyasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Parallax firması, platform tasarımı özelliklerine dayalı donanım kiti üretti ve ön sipariş başladı.

Microsoft Robotics Developer Studio 4 Beta’yı indirmek isterseniz buraya (286 MB), ana sayfasına gidip detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.

NOT : Eğer Robotics Developer Studio adına yeni servisler yazacaksanız Visual Studio 2010 yükleyin. C# dili de dahil olsun.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar
Daha Fazlası Doğucan Güler
Daha fazla yükleyin Genel

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlginizi Çekebilir

2018’nin En Çok Satılan 10 WordPress SEO Eklentisi

SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize ...

Hakkımda


Görsel İletişim Tasarımcı, Amatör Android ve iOS Geliştirici

Send this to friend