Oyunlarda da Milli Takımlarımız Olacak!

Oyunlarda da Milli Takımlarımız Olacak!

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu, Türkiye’nin Dijital Oyun Milli Takımı’nı oluşturmak için harekete geçiyor. Dünyada ilk olan federasyon sadece dijital sporla değil, Türkiye’de sektörün sağlıklı büyümesine ilişkin birçok alanda çalışma yürütüyor.

Dünyada birkaç tane örneği olan e-spor şeklindeki oluşumların aksine dijital sporların yanı sıra Türkiye’de üretimin gelişmesi, oyunların derecelendirilmesi, internet kafelerin iyileştirilmesi, sektörün sağlıklı büyümesi gibi birçok alanda çalışma yürüten Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Türkiye’nin Dijital Oyun Milli Takımı’nı kuruyor.

Dünyada ilk olan federasyon, yüz binlerce oyuncu arasından en iyilerini seçip, dünyada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor. Dijital oyunlarla, sporun yaygınlaşmasını ve küçük yaşta sporu sevdirmeyi planlayan federasyon, 2012’de en popüler oyunlarda büyük turnuvalar düzenleyerek e-spor oyunlarının milli takımlarını oluşturacak.

  • Oyunlarda da Milli Takımlarımız Olacak!
    Genel Teknoloji

    Oyunlarda da Milli Takımlarımız Olacak!

    Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu, Türkiye’nin Dijital Oyun Milli Takımı’nı oluşturmak için harekete geçiyor. Dünyada ilk olan federasyon sadece dijital sporla değil, ...
İlginizi çekebilecek diğer yazılar
Daha Fazlası 
Daha fazla yükleyin Genel

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlginizi Çekebilir

2018’nin En Çok Satılan 10 WordPress SEO Eklentisi

SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize ...

Hakkımda


Görsel İletişim Tasarımcı, Amatör Android ve iOS Geliştirici

Send this to friend