Grafik

PDF uyumluluğu düzeyleri

PDF oluşturduğunuzda, hangi PDF sürümünün kullanılacağına karar vermeniz gerekir. PDF olarak kaydederken veya PDF hazır ayarını düzenlerken, farklı bir hazır ayara geçerek veya uyumluluk seçeneğini değiştirerek PDF sürümünü değiştirebilirsiniz.

Genelde, geriye dönük uyumluluk gerektiren özel bir ihtiyaç yoksa, en son sürümü (bu durumda sürüm 1.7) kullanmalısınız. En son sürüm, en yeni özelliklere ve işlevlere sahiptir. Ancak, geniş bir kitleye dağıtılacak belgeler oluşturuyorsanız, tüm kullanıcıların belgeyi görüntüleyebileceğinden ve yazdırabileceğinden emin olmak için Acrobat 5.0 (PDF 1.4) veya Acrobat 6.0 (PDF 1.5) sürümünü seçmeyi düşünün.

Aşağıdaki tablo, farklı uyumluluk ayarları kullanılarak oluşturulmuş PDF’lerdeki işlevselliklerden bazılarını karşılaştırır.

Not: Acrobat 8.0 ve 9.0 da PDF 1.7 kullanır.
Acrobat 3.0 (PDF 1.3) Acrobat 5.0 (PDF 1.4) Acrobat 6.0 (PDF 1.5) Acrobat 7.0 (PDF 1.6) ve Acrobat X (PDF 1.7)
PDF’ler Acrobat 3.0 ve Acrobat Reader 3.0 ve sonraki sürümleriyle açılabilir. PDF’ler Acrobat 3.0 ve Acrobat Reader 3.0 ve sonraki sürümleriyle açılabilir. Ancak, sonraki sürümlere özgü özellikler kaybolabilir veya görüntülenemeyebilir. Birçok PDF Acrobat 4.0 ve Acrobat Reader 4.0 ve sonraki sürümleriyle açılabilir. Ancak, sonraki sürümlere özgü belirli özellikler kaybolabilir veya görüntülenemeyebilir. Birçok PDF Acrobat 4.0 ve Acrobat Reader 4.0 ve sonraki sürümleriyle açılabilir. Ancak, sonraki sürümlere özgü belirli özellikler kaybolabilir veya görüntülenemeyebilir.
Canlı saydamlık efektleri kullanan resimler içeremez. PDF 1.3’e dönüştürmeden önce tüm saydamlıkların düzleştirilmesi gerekir. Resimde canlı saydamlık kullanılmasını destekler. (Acrobat Distiller özelliği saydamlığı düzleştirir.) Resimde canlı saydamlık kullanılmasını destekler. (Acrobat Distiller özelliği saydamlığı düzleştirir.) Resimde canlı saydamlık kullanılmasını destekler. (Acrobat Distiller özelliği saydamlığı düzleştirir.)
Katman desteği yoktur. Katmanlar desteklenmez. Illustrator CS ve sonraki sürümleri ya da InDesign CS ve sonraki sürümleri gibi, katmanlı PDF belgeleri oluşturulmasını destekleyen uygulamalardan PDF oluşturulduğunda katmanları korur. Illustrator CS veya sonraki sürümleri ya da InDesign CS veya sonraki sürümleri gibi, katmanlı PDF belgeleri oluşturulmasını destekleyen uygulamalardan PDF oluşturulduğunda katmanları korur.
8 renklendiricili DeviceN renk uzayı desteklenir. 8 renklendiricili DeviceN renk uzayı desteklenir. En çok 31 renklendiricili DeviceN renk uzayı desteklenir. En çok 31 renklendiricili DeviceN renk uzayı desteklenir.
Çok baytlı fontlar gömülebilir. (Distiller gömme sırasında fontları dönüştürür.) Çok baytlı fontlar gömülebilir. Çok baytlı fontlar gömülebilir. Çok baytlı fontlar gömülebilir.
40 bitlik RC4 güvenliği desteklenir. 128 bitlik RC4 güvenliği desteklenir. 128 bitlik RC4 güvenliği desteklenir. 128 bitlik RC4 ve 128 bitlik AES (Gelişmiş Şifreleme Standardı) güvenliği desteklenir.
İlginizi çekebilecek diğer yazılar
Daha Fazlası Doğucan Güler
Daha fazla yükleyin Grafik

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlginizi Çekebilir

Pixar Takımı Khan Akademi ile Hikaye Anlatma Sanatı Üzerinde Ücretsiz Kurs Verecek

Toy Story, WALL-E ve Finding Nemo gibi filmlerin ...

Hakkımda


Görsel İletişim Tasarımcı, Amatör Android ve iOS Geliştirici

Send this to friend