Genel, İlham, İpuçları, Web

Yeni Facebook Özelliği Yakınlardaki Wifi’yi Bulmanızı Sağlayacak!

Facebook, yakınlardaki kablosuz sıcak noktaları bulmanızı sağlayan yeni bir özellik test ediyor gibi görünüyor.

Çok uzun zaman önce değil, Facebook sayfalara fiziksel adreslerinde Wi-Fi konumlarının olup olmadığını sormuştu. Bu sonuçlara göre listelemeye başlayacak olması, öyle de görünüyor ki, bu bilgilerin temel alındığı omurga bazı hatalı sonuçlara yol açabilir.

Facebook’u her zamankinden daha zora sokan durum ise insanları Facebook Canlı Yayını’na teşvik etmek. Güçlü bir internet bağlantısı olmadan, canlı video çekimi yapmaya çalışırken insanlar oldukça gösterişsiz sonuçlar alıyor. Facebook’un size gösterebileceği yakın yerler, gerçek zamanlı bilgi paylaşımıyla, haber ve viral video içeriğinin desteğiyle konumların ağ kalitesini göstermesi gerekecek. Facebook’un aslında Live özelliğini istediği için bunu yaptığı aşikar.

Android kullanıcıları henüz bu özelliği kullanıp kullanamayacağı belli değil. Ama şanslı olan bazı Facebook kullanıcılarının olmadığını söylemek yanlış olmaz. IOS’a gelince, henüz herkes için açılmamış bir özellik.  Şanslı kişilerden biriyseniz, özelliği mobil uygulamadaki menüsünden görebilirsiniz. Şimdi, eğer Facebook ve Google’ı bir araya getirebilirsek, yalnızca Wi-Fi’yi değil, onu kullanmak için bir tuvalet bulabileceğiz 🙂

İlginizi çekebilecek diğer yazılar
Daha Fazlası Doğucan Güler
Daha fazla yükleyin Genel

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

İlginizi Çekebilir

2018’nin En Çok Satılan 10 WordPress SEO Eklentisi

SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize ...

Hakkımda


Görsel İletişim Tasarımcı, Amatör Android ve iOS Geliştirici

Send this to friend